Wypadanie włosów – na co zwrócić uwagę?

Nadmierne wypadanie włosów, które prowadzi do powstawania znacznych ubytków i prześwitów na głowie, to nie tylko problem estetyczny. Wiele osób wstydzi się tej dolegliwości, nie zdając sobie sprawy, że w wielu przypadkach można ją skutecznie leczyć lub zapobiegać eskalacji problemu. Utrata pewności siebie oraz dyskomfort psychiczny często eliminują osoby z łysieniem z życia towarzyskiego. Na co zwrócić uwagę przy zwiększonej utracie włosów? Jaka substancja może okazać się pomocna przy kuracji łysienia?

 1. Dieta
  Odżywianie ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd. Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami witaminowymi w diecie lub anemią, której przyczyną jest niedobór żelaza. Organizm, któremu nie dostarczamy odpowiedniej dawki mikro i makroelementów jest słabszy, co przekłada się na wygląd włosów, skóry i paznokci. Długotrwałe odchudzanie lub nieprzemyślana dieta eliminacyjna niesie za sobą duże ryzyko niedoborów pokarmowych. Jeśli borykasz się z wypadającymi włosami, zadbaj o jakość swoich posiłków. Dieta bogata w nienasycone tłuszcze, warzywa, owoce, orzechy oraz napary ze skrzypu polnego może pomóc Ci poprawić kondycję włosów.
 2. Pielęgnacja
  Przyczyną włosów, które wypadają w nadmiernej ilości można dopatrywać się także w nieprawidłowej pielęgnacji. Zabiegi fryzjerskie z użyciem wysokich temperatur lub drażniących środków chemicznych, które wnikają w głąb włosów, mogę je znacznie osłabić. W domu także możemy narazić włosy na warunki, które nie sprzyjają utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Suszenie suszarką, prostowanie, używanie lokówki lub drogeryjnych farb i rozjaśniaczy sprawia, że włosy stają się cienkie i łamliwe, a ich cebulki słabsze.
 3. Stan zdrowia
  Należy pamiętać, że wypadanie włosów jest skutkiem nie tylko chorób dermatologicznych oraz łysienia plackowatego czy androgenowego. Problemy hormonalne, zespół policystycznych jajników, chora tarczyca lub choroby wątroby również mogą objawiać się wypadaniem włosów. Ważne jest regularne poddawanie się badaniom, które pozwolą ustalić źródło i przyczynę utraty owłosienia, także brwi i rzęs.
 4. Wiek i uwarunkowania genetyczne
  Czasami utrata włosów jest elementem naszej urody lub odziedziczoną cechą. Wraz z wiekiem włosy mają tendencje do wypadania, a ich cykl wzrostu wydłuża się, co daje się zauważyć jako wyraźna łysina. Dotyczy to głównie mężczyzn po 50. roku życia, jednak kobiety także dotyka problem rzadkich i cienkich włosów w dojrzałym wieku.

Jak sobie radzić?

Kiedy borykasz się z wypadaniem włosów o różnym podłożu, ratunkiem może okazać się minoksydyl. To substancja, której miejscowe stosowanie pomaga pobudzić cebulki włosów do wzrostu, a jej konsekwentne stosowanie zmniejsza ryzyko ich wypadania w przyszłości. Składnik ten zawarty jest w produktach Minoxidil Kirkland aż w 5% stężeniu, które jest najwyższym na rynku. Preparat dostępny jest w formie żelu lub pianki, a używanie do dwa razy dziennie sprawia, że efekty widoczne są już po około trzech miesiącach stosowania.

Minoxidil Kirkland – dla kogo?

Minoxidil Kirkland to produkt dla osób, które borykają się z różnym typem łysienia – androgenowym, plackowatym czy genetycznym. Preparat cieszy się dużą popularnością, ze względu na klinicznie potwierdzoną skuteczność oraz setki zadowolonych z rezultatów klientów na całym świecie.

Widoczne efekty

Jedną z ogromnych zalet preparatu Minoxidil Kirkland jest jest klinicznie potwierdzona skuteczność, która przekłada się na widoczne efekty. Minoksydyl to substancja, która wnika w cebulki włosów, pobudzając je do wzrostu. Początkowo działanie kuracji może wydawać się znikome – jednak duża część procesu dzieje się w głębszych partiach skóry. Tylko konsekwencja i cierpliwość pozwoli nam zauważyć wpływ minoksydylu na nasze włosy – aby produkt mógł w pełni zadziałać, ważne jest stosowanie go dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, przez okres minimum 12 miesięcy.

Dużym udogodnieniem jest możliwość wyboru produktu z uwzględnieniem długości kuracji oraz formuły produktu. Minoxidil Kirkland dostępny jest jako miesięczna, trzymiesięczna lub półroczna kuracja. Wybór zależy od oczekiwanego rezultatu oraz potrzeb użytkownika preparatu. Do wyboru dostępna jest forma żelu lub pianki o takiej samej skuteczności.

Zapobieganie wypadaniu włosów

W przypadku występowania łysienia plackowatego oraz androgenowego, zapobieganie utracie włosów w przyszłości może być trudne. Warto zastosować się do zasad zdrowego odżywiania oraz odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Pomocny w kuracji profilaktycznej może być Minoxidil Kirkland, którego stosowanie można wydłużyć nawet po osiągnięciu satysfakcjonujących efektów. Pozwoli to na ich utrwalenie i może zapobiec problemowi wypadania włosów w przyszłości.

Wybierz sprawdzony preparat

Jeśli borykasz się z wypadaniem włosów, wypróbuj niezawodny i bezpieczny preparat, jakim jest Minoxidil Kirkland. Zawiera on aż 5-cio procentowe stężenie substancji czynnej, co czyni go jedynym takim produktem na rynku. Zaufaj sprawdzonym producentowi oraz klinicznie potwierdzonej skuteczności i zobacz różnicę!