Profesjonalne preparaty na łysienie

Poradzenie sobie z problemem utraty włosów i zminimalizowanie jego nieestetycznych skutków wymaga użycia specjalistycznych preparatów. Dużą skutecznością oraz popularnością na rynku cieszą się dwa specyfiki: Minoxidil Kirkland oraz Rogaine. Oba opierają się na działaniu tej samej substancji czynnej – minoksydylu. Początkowo minoksydyl wykorzystywany był w leczeniu nadciśnienia tętniczego. To właśnie wtedy odkryto jego właściwości, które sprawiły, że włosy osób zażywających go stały się gęstsze. Od tamtej pory minoksydyl stosuje się w kuracjach przeciw łysieniu o różnym podłożu.

Promocja!

Utrata włosów o zróżnicowanym podłożu

Nagła utrata włosów może mieć wpływ na samopoczucie i samoocenę zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Widoczne ubytki we fryzurze oraz przerzedzone, cienkie włosy trudno uznać za atrakcyjne. Łysienie może mieć wiele przyczyn - od chorób autoimmunologicznych aż po uwarunkowania genetyczne. Specjaliści wciąż nie są pewni tego, dlaczego łysienie dotyka część społeczeństwa. Najczęściej występującym typem łysienia jest łysienie androgenowe, które dotyka kobiet i mężczyzn. Inne rodzaje to łysienie plackowate czy bliznowaciejące. Niezależnie od podłoża łysienia, w ograniczaniu jego skutków pomóc mogą profesjonalne środki na porost włosów.

Najwyższa dawka substancji aktywnej na rynku - Minoxidil Kirkland

Minoxidil Kirkland posiada aż 5% stężenie minoksydylu, co daje najwyższą dozwoloną wartość na rynku. Jego skuteczność opiera się na konsekwentnym wcieraniu preparatu w miejsca najbardziej wymagające dwa razy dziennie przez minimum 3 miesiące. Po upływie tego czasu można zauważyć pierwsze efekty kuracji. Włosy stają się gęstsze, a cebulki są odżywione i pobudzone do wzrostu. Minoksydyl jest składnikiem, który działa w głębi skóry, dlatego na widoczne rezultaty należy cierpliwie poczekać.

Minoxidil Kirkland nabyć można w dwóch formach: płynu oraz pianki. Obie są tak samo skuteczne i różnią się jedynie komfortem podczas nakładania. Preparat jest dostępny w opakowaniach, które wystarczają na jedno, trzy i sześciomiesięczną kurację. To od użytkownika zależy, na jaką pojemność się środka zdecyduje i jak długo potrwa jego stosowanie. Warto zaznaczyć, że terapię Minoxidilem Kirkland można przedłużyć, aby wzmocnić efekt i zapobiec nawrotom łysienia w przyszłości.

Rogaine - preparat na porost włosów

Rogaine to płyn, który wcierany regularnie w skórę głowy może znacznie ograniczyć wypadanie włosów. On także zawiera składnik, jakim jest minoksydyl. Działa w głębokich partiach skóry, a w połączeniu z masażem głowy pobudza cebulki włosów do wzrostu. Kuracja Rogaine pozwala zauważyć efekty tylko w przypadku stosowania preparatu dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Rezultaty mogą być widoczne już po 2 miesiącach, jednak kurację warto wydłużyć dla wzmocnienia i utrzymania efektów.

Preparat Rogaine występuje w formie pianki i płynu, które są równie komfortowe w stosowaniu. Wystarczy niewielka ilość, aby pokryć najbardziej wymagające miejsca lub całą głowę. Dostępny jest w opakowaniach, które zawierają zapas produktu na miesiąc, trzy miesiące lub rok. Większe opakowanie produktu jest bardziej ekonomiczną opcją i pozwala przeprowadzić całą kurację. Dłuższe stosowanie środka Rogaine może wpływać na ogólną kondycję włosów i zapobiec łysieniu w przyszłości.

Środki ostrożności

Minoksydyl jest substancją dobrze tolerowaną przez większość użytkowników, jednak przed zastosowaniem warto jest zasięgnąć porady lekarza. Nagła utrata włosów może być objawem poważnych chorób, dlatego konieczna jest specjalistyczna konsultacja. Efekty kuracji produktami, które zawierają minoksydyl mogą się różnić.